Lista mea de bloguri

vineri, 30 martie 2012

Raul de 10, Schalke de 4

Aseara, la Gelschenkirchen, s-a disputat mansa tur a sferturilor de finala din Europa League, intre Schalke04 si bascii de la Athletic Bilbao.
           Athletic a inceput excelent meciul, deschizand scorul prin Llorente in minutul 20, dar Raul a egalat dupa 2 minute, aruncand cei 80.000 de spectatori prezenti, in aer. In minutul 60, Schalke deja se vedea in semifinale, poate chiar si in finala de la Bucuresti, magnificul Raul mai inscriind o data in poarta lui Iraizoz. In ultima jumatate de ora, apararea lui Schalke a cedat insa, De Marcos si Muniain facandu-i chiar si pe nemti sa inceapa sa se gandeasca mai serios la campionat, decat la Europa League, aducand-o pe Athletic Bilbao cu un picior in semifinalele Europa League.
            Scor final, 2-4, apararea nemtilor  aratand inca o data ca nu merita un atacant precum Raul, iar acesta din urma demonstreaza inca o data ca este la o echipa mult prea mica pentru valoarea sa, chiar si la 35 de ani.